BLOG

Fotowoltaika dla domu. Korzyści ekonomiczne

Ekologia wpływa na całe nasze życie, w tym również na sposób pozyskiwania energii. Także w Polsce powoli odchodzimy od dawnych metod, które przyczyniały się do zanieczyszczenia atmosfery i wpływały negatywnie na środowisko naturalne. Obecnie świetnym rozwiązaniem jest korzystanie z energii odnawialnej, przyjaznej dla naszej planety. Wiele osób decyduje się na zamontowanie paneli słonecznych w swoim gospodarstwie domowym. Czy taka decyzja jest opłacalna? I jakie daje nam korzyści?

Własna energia - komfort dla domu

Coraz wyższe rachunki to rzeczywistość znana każdemu z nas. Szukając sposobu na oszczędzanie, wiele osób postanowiło zainwestować w fotowoltaikę dla domu. I jest to bardzo dobra decyzja. Przede wszystkim pozwala nam na wytwarzanie własnej energii pozyskiwanej ze słońca, a co za tym idzie uniezależnia nas od zewnętrznego dostawcy. Daje to nam poczucie komfortu i sprawia, że przez około dwadzieścia pięć lat jesteśmy wyłączeni z wszelkich podwyżek, które mają miejsce każdego roku. Fotowoltaika dla domu pozwala nam zredukować wysokość rachunków za prąd, jakie musimy płacić w poszczególnych okresach rozliczeniowych. W razie potrzeby taką instalację można rozbudować o nowe części, czyli tzw. panele, wykorzystując skalowalność instalacji. 

Dodatkowe zalety ekonomiczne

Istnieje także szereg dodatkowych zalet ekonomicznych dla naszego domu. Zgodnie z obowiązującym zarządzeniem od 2019 roku instalację fotowoltaiczną można odliczyć od swojego podatku, a zainstalowanie nowoczesnych paneli podnosi wartość naszej nieruchomości. Warto wspomnieć, że ta wygodna, niemal samoobsługowa farma słoneczna dzięki nowoczesnej konstrukcji pozyskuje energię nawet wtedy, gdy pozornie nie dostrzegamy promieni słonecznych. Dodatkowo wytworzony przez panele słoneczne nadmiar energii nie przepada. Zgodnie z obowiązującym prawem nadwyżki możemy odprowadzić, a następnie odzyskać je w siedemdziesięciu lub osiemdziesięciu procentach, gdy nasze zapotrzebowanie wzrośnie. Tak więc, chociaż fotowoltaika dla domu wymaga wkładu początkowego, to jednak w dalszej perspektywie jest opłacalna, a jej koszt w pełni się zwraca.

 

 

Wróć do bloga